Categories: Honors
      Date: Nov  7, 2011
     Title: 2011 All Ohio Volleyball

OHSVCA Division IV All Ohio 2011

FIRST TEAM 

Makayla Agin, Buckeye Central, Senior

Abby Brunswick, St. Henry, Senior

Emily Gerten, Leipsic, Senior

Katie Hoyng, St. Henry, Senior

Megan Lawless, Tuscarawas Central Catholic, Sophomore

Corynne Smith, St. Paul, Senior

Andrea Thobe, Lehman Catholic, Junior

Margaret Wuebker, Marion Local, Senior

SECOND TEAM

Molly Ellerbrock, Leipsic, Senior

Claire Heitkamp, Marion Local, Junior

Danica Hicks, Convoy Crestview, Senior

Jamie Kluding, Monroeville, Senior

Mallory Livingston, Mississinawa Valley, Senior

Sarah Parker, Mohawk, Junior

Annelise Rohrer, Shekinah Christian, Junior

Victoria Thompson, DeGraff Riverside, Senior

THIRD TEAM

Chandler Brown, Eastern Beaver, Junior

Katie Harrington, Newark Catholic, Senior

Ashley Heitkamp, St. Henry, Senior

Bailey King, Parkway, Senior

Olivia Livengood, St. Paul, Junior

Abby Riffee, Mineral Ridge, Senior

Sydney Stoll, Edon, Junior

Ellie Waldsmith, Lehman Catholic, Junior

HONORABLE MENTION

Noelle Amato, Wellsville, Senior

Ashley Borchers, Russia, Junior

Rhyanna Day, Eastern Beaver, Junior

Ann Frieders, Jackson Center, Senior

Adeline (Adi) Fulmer, Lake Center Christian,  Senior

Nickyla Garverick, Colonel Crawford, Junior

Erica Hughes, Jackson Milton, Sophomore

Lauren Ladd, New Riegel, Sophomore

Anna Ricker, Columbus Grove, Senior

Kelsie Rinard, Frontier, Junior

Brooke Scott, South Webster, Senior

Taylor Springer, Convoy Crestview, Senior

Dana Stucke, Minster, Senior

Jamie Swatzel, Eastern Reedsville, Senior

Olivia Test, Heartland Christian, Junior

Hannah Tong, Carey, Junior

Bridget Troyer, Shekinah Christian, Junior

Danielle Wehrman, Ft. Loramie, Junior

Devyn Wilson, McComb, Senior

Josie Winner, Marion Local, Junior

OHSVCA Division III All Ohio 2011

FIRST TEAM 

Abby Cash, Miami East, Junior

Cadie Cory, Adena, Senior

Elise Gastier, Edison Milan, Senior

Katey Holler, Pleasant, Senior

Cassie Hughes,  Bloom Carroll, Junior

Bryanna Jay, Girard, Senior

Maddie Kozar, Gilmour Academy, Senior

Audrey Metzger, Dalton, Senior

SECOND TEAM

Lynsey Beros, Buckeye Trail, Junior

Abbey Cox, Edison Milan, Senior

Kat Ferrell, Huron, Junior

Madison George, Lima Central Catholic, Senior

Karley Kusan, Bishop Ready, Junior

Lauren Langenderfer, Evergreen, Senior

Jordyn Ute, Elgin, Senior

Kayla Tedrick, Ridgewood, Senior

THIRD TEAM

Marlowe Beatty, Dalton, Senior

Samantha Cash, Miami East, Sophomore

Maria Cup Gilmour Academy, Senior

Kaylynn Dunlap, Tuscarawas Valley, Junior

Taylor Graboski, Upper Sandusky, Sophomore

Sara Kaminski, Elyria Catholic, Senior

Katie Nesbitt, Margaretta, Senior

Danae Stauffer, Orrville, Senior

HONORABLE MENTION

Olivia Arledge, Adena, Senior

Paige Brady, Wynford, Junior

Kaitlyn Endicott, Van Buren, Senior

Megan Forney, Waterloo, Junior

Carleigh Green, Bishop Ready, Senior

Janee  Harris, Heath, Senior

Devyn Hempy, Pleasant, Senior

Jessica Hoffman, Lakota Kansas, Senior

Megan Johnson, Tri County North, Junior

Angie Mack, Miami East, Sophomore

Savannah Moore, Northwestern West Salem, Senior

Ashley Morris, East Palestine, Senior

Macy Reigelsperger, Coldwater, Sophomore

Michelle Richardson, Milton Union, Junior

Tara Schaffter, Smithville, Senior

Brooke Schrieber, Springfield New Middletown, Senior

Tristen Simpson, Centerburg, Junior

Lauren Teed, Edison Milan, Senior

Morgan Walters, Girard, Senior

OHSVCA Division II All Ohio 2011

FIRST TEAM 

Brooke Betts, Bishop Hartley, Junior

Megan Courtney,  Archbishop Alter, Senior

Samantha Ebright, Big Walnut, Senior

Emily Fraik, Wyoming, Senior

Emily Fraik, Wyoming

Ashley Galbraith, Madison Comprehensive, Senior

Grace Kauth, Chaminade Julienne, Junior

Kelly Kiger, East Liverpool, Senior

Laini Leindecker, New Philadelphia, Junior

SECOND TEAM

Abby Detering, Lake Catholic, Sophomore

Kelsey Deils, Minerva, Senior

Angie Fisher, Celina, Senior

Lori Inkrott, Triway, Senior

Jessica Leish, Wyoming, Junior

Sarah Mills, Dover, Senior

Sam Obringer, Norwalk, Junior

Alexis Smith, Salem, Senior

THIRD TEAM

Sarah Bouley, Archbishop McNicholas, Junior

Tyler Craig, Columbus St. Francis De Sales, Senior

Mackenzie Lauber, Madison Comprehensive, Senior

Brooke Logan, Archbishop McNicholas, Junior

Julie Lyons, Dover, SEnior

Kara Seidenstricker, Jonathan Alder, Senior

Laina Snyder, West Holmes, Sophomore

Samantha Zuber, Highland Sparta, Senior

HONORABLE MENTION

Tatiyana Ali, Wyoming, Junior

Lexi Brewster, Streetsboro, Junior

Olivia Cobb, Westfall, Junior

Whittni Davidson, East Liverpool, Senior

Kelsey Fortney, Clearview, Senior

Mary Hendricks, Urbana, Senior

Ashleigh Huiet, Western Brown, Senior

Lauren Hurley, Bishop Hartley, Senior

Carly Laswell, Washington Court House, Senior

Sierra Moore, Urbana, Senior

Emily Mortimer, Field, Senior

Devon Murray, Shelby, Junior

Courtney Rolf, Eastwood, Senior

Maddy Shelley, New Philadelphia, Senior

Emma Stumpf, Chaminade Julienne, Senior

Amanda Weatherwas, RiverView, Senior

Kelli Weininger, Norwalk, Junior

Alana Woodard, Southeast, Junior

OHSVCA Division I All Ohio 2011

FIRST TEAM 

Cassidy  Croci, Toledo St. Ursula Academy, Senior

Ashley Evans, Lakota East, Junior

Lindsey Dinkelacker, Mother of Mercer, Senior

Noelle Langenkamp, Ursuline Academy, Senior

Michelle Strizak, Mt. Notre Dame, Junior

Anni Thomasson, Newark, Junior

Kelsey Wolf, Mt. Notre Dame, Senior

Katie Zito, Massillon Jackson, Senior

SECOND TEAM

Anna Carley, Mason, Senior

Kyra Coundourides, Walsh Jesuit, Sophomore

Cassie Hausfeld, Dublin Coffman, Junior

Janna Krafka, Centerville, Senior

Kayce Krucki, Findlay

Marissa Prinzbach, Mother of Mercy, Senior

Sara Schwarzwalder, North Royalton, Senior

Madison Strall, Toledo St. Ursula Academy, Senior

THIRD TEAM

Cayley Balser, Magnificat, Junior

Iris Brewer, Ursuline Academy, Senior

Abby Brinkman, Brecksville-Broadview Heights, Senior

Maddie Burnham, Toledo St. Ursula Academy, Junior

Meredith Bush, Pickerington North, Senior

Paige Hill, Massillon Jackson, Junior

Val Jeffrey, Pickerington North, Junior

Kristen Massa, Cincinnati St. Ursula Aademy, Sophomore

Kelly Vitt, Stow Munroe Falls, Senior

HONORABLE MENTION

Annie Bierman, Lakota West, Junior

Whitney Craigo, Avon Lake,  Junior

Alli Cudworth, Rossevel, Junior

Aubree Hord, Mt. Notre Dame, Senior

Allee Johnson, Centerville, Junior

Rachel  Jones, Wadsworth, Senior

Christie Klinginsmith, Ellet, Junior

Jaime Kosiorek, Kenston, Sophomore

Ali Lake, Lakota East, Junior

Ally Peters, Medina, Senior

Clare Schirmer, Magnificat, Senior

Sarah Smiley, Thomas Worthington, Senior

Hannah  Smith, St. Joseph Academy, Senior

Mel Stewart, Lakota West, Senior

Kristi Tekavec, Solon, Junior

Allison Twining,  Findlay, Junior

Morgan Tyree, Olentangy Liberty, Senior

Jenn Vargo, Dublin Coffman, Junior