Categories: Honors
      Date: Mar  4, 2012
     Title: 2011-2012 All District Boys Basketball

Division IV

Player of the Year:  Konner Baker, Ada

Coach of the Year:  Brian Patch, Ft. Recovery

Asst Coach of the Year:  Ben Gerken, Liberty Benton

First Team

Konner Baker, Ada

Thayne Recker, Arlington

Wade Gelhaus, Ft. Recovery

Ty Maag, Leipsic

Connor Kohls, Columbus Grove

Zach Garber, Vanlue

Curtis Geise, Delphos St. Johns

Brent Hermiller, Miller City

Cody Warnecke, Ft. Jennings

Kevontae Steele, Perry

Second Team

Lucas Leffel, New Knoxville

Jordan Travis, Columbus Grove

Ben Schroeder, Kalida

Sloan Whitaker, Lincolnview

Kyle Stahl, St. Henry

Jonathon Kloepfer, Vanlue

Kevin Unverferth, Kalida

Aaron Clune, New Bremen

Davante Ratleff, Ridgemont

Austin Horstman, Kalida

Division I, II & III

Player of the Year:  Reggie McAdams, Elida

Coach of the Year:  Kirk Lehman, Defiance

First Team
Reggie McAdams, Elida

Tyler White, Lima Senior

C. J. Gettys, Findlay

Jacob Myers, Van Wert

Brad Davis, Bath

Rob Rucki, Liberty Benton

Anthony Kidston, Defiance

Second Team

Tyler O'Conner, Lima Central Catholic

Eli Bowers, Spencerville

Dakata Mathias, Elida

J.D. Meyer, St. Marys

Maty Mauk, Kenton

Josh Scott, Defiance

Seth Rosenbauer, Shawnee

District 8 All Star Game

Division IV

West

Coach: Scott Maag, Leipsic & Brian Patch, Ft. Recovery

Connor Kohls, Columbus Grove

Jordan Travis, Columbus Grove

Nick Adams, Crestview

Alex Clark, Delphos St. Johns

Cody Warnecke, Ft. Jennings

Jarek Kahlig, Ft. Recovery

Ty Maag, Leipsic

Sloan Whitaker, Lincolnview

Brent Hermiller, Miller City

Troy Williams, New Bremen

Lucas Leffel, New Knoxville

Alternates:

Aaron Clune, New Bremen

Brent Slattman, Continental

Kevin Schnipke, Ottoville

East

Coaches:  Nick Struck, Ridgemont &  Jeff Kloepfer, Vanlue

Konnor Baker, Ada

Bobby Steiner, Ada

Thayne Recker, Arlington

Jake Leonard, Arlington

Wes Corbin, Arlington

Austan Westenbarger, McComb

Kevontae Steele, Perry

Davante Ratleff, Ridgemont

Kent Brenneman, Temple Christian

Jonathon Kloepfer, Vanlue

Alternates:

Luke Boecher, Upper Scioto Valley

Nathan Schutz, Pandora Gilboa

Jarad Mitchell, Temple Christian

Division I, II, III

West

Coach:  Dave Frolich, Van Wert

Scott Moeder, Celina

Derek Waterman, Celina

Mark Brunet, Coldwater

Derek Luth, Parkway

Seth Rosenbauer, Shawnee

Dan Binkley, Spencerville

Eli Bowers, Spencerville

J. D. Meyer, St. Marys

D. J. Manning, St. Marys

Jacob Myers, Van Wert

Alternates:

Kaleb Vonderhuevel, Wapakoneta

East:

Coach:  Kirk Lehman, Defiance

Doug Herrett, Defiance

Josh Scott, Defiance

Tony Guilliam, Defiance

Reggie McAdams, Elida

C. J. Gettys, Findlay

Rob Rucki, Liberty Benton

Brad Davis, Bath

Billy Taflinger, Lima Central Catholic

Tyler O'Conner, Lima Central Catholic

Tyler White, Lima Senior

Alternates:

Brice Fackler, Kenton

Logan Koch, Ottawa Glandorf

OHSBCA North-South All Star Game Candidates

Division III & IV

Player:  Konner Baker, Ada

Alternate:  Thane Recker, Arlington

Division I & II

Reggie McAdams, Elida

Alternate:  Tyler White, Lima Senior

Ohio-Indiana All Star Coaches

Chris Bihn, Celina

Kirk Lehman, Defiance