Categories: Honors
      Date: Nov 20, 2010
     Title: 2010 All District Football

All-NW District Football
DIVISION I
First Team
OFFENSE: Ends-Cheatham Norrils,Toledo St. John’s Jesuit, 6-0, 187, Sr.; Steve Slocum, Perrysburg, 6-1, 185, Soph. Utility Player-Greg Brown, Fremont Ross, 5-11, 190, Sr.. Lineman-Chris Reaper, Toledo Whitmer, 6-4, 230, Sr.; Jack Miller, Toledo St. John’s Jesuit, 6-4, 270, Sr; Ray Okdie, Sylvania Southview, 6-4, 325, Sr.; Andy Kujawa, Whitehouse Anthony Wayne, 6-2, 230, Sr.; Adam Miranda, Fremont Ross, 6-2, 215, Sr. Backs-Jody Webb, Toledo Whitmer, 5-7, 160, Jr.; Nate White, Toledo St. John’s Jesuit, 6-1, 196, Sr., Tylor Trautwein, Fremont Ross, 6-0, 200, Sr. Quarterback-Brogan, Roback, Toledo St. John’s Jesuit, 6-4, 163, Soph.; . Kicker-Brandon Smith, Toledo St. John’s Jesuit, 5-11, 183, Jr.; .
DEFENSE: Linemen-Chris Wormley, Toledo Whitmer, 6-6, 250, Jr.; Kenny Hayes, Toledo Whitmer, 6-5, 245, Sr.; Micah Carter, Perrysburg, 5-9, 235, Jr.; Jared Walker, Fremont Ross, 5-11, 195, Sr. Linebackers-Kent Kern, Toledo St. John’s Jesuit, 6-1, 215, Jr.; Jake Pennese, Toledo St. John’s Jesuit, 6-0, 220, Sr.; Jamar Ridley, Toledo Whitmer, 5-11, 225, Jr.; D.J. Pullom, Findlay, 6-2, 188, Sr. Backs-Mark Meyers, Toledo Whitmer, 6-1, 175, Jr.; Allen Gant, Sylvania Southview, 6-2, 208, Jr.; Dashon Bates, Lima Senior, 6-1, 185. Punter-Joseph Davidson, Findlay, 6-6, 175, Soph..
Offensive player of the year: Cheatam Norrils, Toledo St. John’s Jesuit
Defensive player of the year: Chris Wormley, Toledo Whitmer.
Lineman of the year: Jack Miller, Toledo St. John’s Jesuit.
Coach of the year: Doug Pearson, Toledo St. John’s Jesuit.
Second Team
OFFENSE: Ends-Skylar Reffner, Fremont Ross, 6-2, 170, Jr.;Dylan Bunk, Findlay, 5-11, 175, Jr. Lineman-Nick Brunner, Toledo St. John’s Jesuit, 6-5, 260, Sr.; Storm Norton, Toledo Whitmer, 6-7, 240, Jr.; Eric Blume, 6-2, 225, Sr.; Joey Gajewicz, Fremont Ross, 6-2, 215, Sr. Backs-Tre Sterritt, Toledo Whitmer, 5-11, 170, Soph.; Keithie Lasenby, Lima Senior, 5-8, 185, Jr.; Marvin Owens, Marion Harding, 5-9, 165, Sr. . Quarterback-Matt Slocum, Perrysburg, 6-1, 185, Sr.; Matt Spragg, Findlay, 6-3, 225, Sr. Kicker-Jared Kenczewicz, Toledo Whitmer, 6-1, 165, Sr.
DEFENSE: Linemen-Andrew Maciolek, Toledo Whitmer, 6-1, 240, Sr.; Miles Ashleman, Toledo St. John’s Jesuit, 6-2, 242, Jr.; Kenny Reau, Sylvania Southview 6-0, 230, Sr.; Tayo Osinowo, Whitehouse Anthony Wayne, 5-9, 185, Sr. Linebackers-Mike Gross, Sylvania Southview, 5-11, 185, Jr.; Mike Bodi, Toledo Whitmer, 6-2, 210, Jr.; Isaiah Stinson, Lima Senior, 6-2, 215, Jr.; Gene Rucker, Marion Harding, 6-0, 205, Sr. Backs-De’nard Pinckley, Sylvania Southview 6-2, 195, Sr.; Alex Henry, Findlay, 5-11, 181, Sr.; Drew Starks, Fremont Ross, 5-10, 140, Soph. Punter-Steve Pavelko, Perrysburg, 6-1, 180, Sr.
D-I
Honorable mention: Zach Grohowski, Whitehouse Anthony Wayne; Matt Green, Whitehouse Anthony Wayne; Alex Bridges, Whitehouse Anthony Wayne; Jack Henry, Whitehouse Anthony Wayne; Zach Kolvey, Perrysburg; Ryan Pierson, Perrysburg; Alec Gaston, Perrysburg; Nigel Hayes, Toledo Whitmer; Alex Palicki, Toledo Whitmer; Konnor Chuba, Sylvania Southview; Troy Favorite, Toledo St. John’s Jesuit; Nate Pearson, Toledo St. John’s Jesuit; Aaron Gabriel, Marion Harding; Cody Ramsey, Findlay; Tyler Campbell, Findlay; Dillon Boes, Findlay; Alonzo Lucas, Toledo Whitmer; Zach Steinmetz, Toledo St. John’s Jesuit; Ja’Darian Bowers, Sylvania Southview; Tyler Wolf, Fremont Ross; Trent Stout, Fremont Ross;
All-District Football
DIVISION II
First Team
OFFENSE: Ends-Chris Jones, Toledo Start, 5-10, 175, jr.; Corbin Frankhouse, Maumee, 6-1, 180, sr.; Chris Thomas, Ashland, 6-0, 183, sr. Lineman-Kyle Cameron, Toledo Central Catholic, 6-2, 280, sr.; Chris Boles, Toledo Central Catholic, 6-4, 340, sr.; Hunter Stanley, Toledo St. Francis, 6-3, 265, jr.; Chris Schwartz, Wapakoneta, 6-0, 235, jr.; Cody Hickey, Ashland, 6-2, 260, sr. Backs-Calebb Goings, Toledo Central Catholic, 5-11, 190, sr.; Logan Erb, Wapakoneta, 6-0, 220, sr.; Cordney Strickland, Sandusky, 6-1, 185, sr. Quarterback-Marcus Fuller, Ashland, 6-0, 200, sr; . Kicker-Michael McGowan, Toledo St. Francis, 5-10, 150, jr.; .
DEFENSE: Linemen-Kevin Williams, Holland Springfield, 6-2, 275, sr.; Delroy Chance, Toledo Central Catholic, 6-1, 280, sr.; Jaron Green, Sandusky, 6-2, 256, sr.; A.J. Peters, Ashland, 6-2, 215, sr. Linebackers-Evan Karchner, Maumee, 5-11, 220, jr.; Derek Batt, Bowling Green, 6-0, 205, sr.; Phil Henderson, Sandusky, 5-10, 184, sr.; Mike Montana, Norwalk, 6-1, 168, sr. Backs-Matt Williams, Maumee, 6-2, 185, sr.; Cale Tabler, Wapakoneta, 5-10, 165, sr.; Jacob Dixon, Ashland, 6-0, 175, sr.; Jacob Supron, Mansfield Senior, 6-0, 160, sr. Punter-Mickey Grothause, Wapakoneta, 6-0, 170, sr.
Offensive player of the year: Marcus Fuller, Ashland, 6-0, 200, sr.
Defensive player of the year: Kevin Williams, Holland Springfield, 6-2, 275, sr.
Lineman of the year: Kyle Cameron, Toledo Central Catholic, 6-2, 280, sr.
Co-Coaches of the year: Mike Franklin, Sandusky; Doug Frye, Wapakoneta.
Second Team
OFFENSE: Ends-Trevor Ishee, Norwalk, 6-1, 185, sr.; A.J. Beddow, Lexington, 5-11, 180, sr.; Brandon Nalley, Lexington, 5-10, 165, sr.; . Lineman-Robbie Peace, Toledo Bowsher, 6-1, 305, sr.; Chris Castillo, Toledo Central Catholic, 6-2, 280, sr.; Maverick Liles, Wapakoneta, 6-0, 220, sr.; Nicky Tyner, Ashland, 6-4, 300, sr. Backs-Dijon Tucker, Toledo Bowsher, 5-11, 190, sr.; Dustin Crabtree, Norwalk, 5-11, 163, jr.; Terrell Dorsey, Mansfield Senior, 5-11, 205, jr. Quarterback-Jake Schneider, Maumee, 5-10, 175, jr. Kicker-Jake Olman, Maumee, 6-3, 185, sr..
DEFENSE: Linemen-Tre Mack, Toledo St. Francis, 6-0, 207, sr.; C.J. Marious, Toledo Central Catholic, 6-3, 240, sr.; Addison Hirschfeld, Sylvania Northview, 5-11, 207, sr.; Trevor Raines, Wapakoneta, 5-10, 170, sr. Linebackers-Brian Lee, Toledo Start, 5-11, 215, jr.; Zach Ferenbaugh, 6-0, 185, sr.; Jaylen Guvevara, Sandusky, 6-1, 220, sr.; Chris Lester, Lexington, 6-1, 220, sr. Backs-Mike Bell, Toledo Central Catholic, 6-1, 180, sr.; Danny Yodzis, 6-3, 205, sr.; Eric Daniels, Toledo Bowsher, 6-0, 180, sr.; Greg Stoll, Wapakoneta, 5-9, 160, sr. Punter-Patrick Wesolowski, Toledo Central Catholic, 6-1, 175, jr.; Zach Bernhard, Ashland, 6-3, 200, jr.
Honorable mention: Amir Edwards, Toledo Central Catholic; John Perrin, Toledo Central Catholic; Jim Johnston, Toledo Central Catholic; Allen Cole, Toledo Bowsher; Marquise Moore, Toledo Bowsher; A.J. Carswell, Toledo Bowsher; Robbie Cole, Maumee; Cody Kish, Oregon Clay; Bobby Hoffman, Oregon Clay; Leroy Alexander, Holland Springfield; Albert Phillips, Holland Springfield; Trey Smith, Wapakoneta; Connor Pickens, Wapakoneta; Jake Fetherolf, Norwalk; Allen Cook, Toledo Bowsher; Willie Moore, Ashland; Terrance Deener, Mansfield Senior; Mitch Tridico, Mansfield Senior; Torry Bradshaw, Mansfield Senior; Jon Bessick, Mansfield Senior; Michael Bixler, Ashland; Jeff Keplinger, Ashland; Andrew Hunt, Lexington; Tyler Jackman, Lexington; Tanner Kearns, Lexington; Christian Brown, Lexington; Cody Thompson, Mansfield Madison; Alex Groff, Mansfield Madison;Jordan Lane, Maumee, Josh Stump, Toledo Central Catholic; Jake Wawrzyniak, Toledo St. Francis; Derek Gallik, Lexington; Greg Galloway, Ashland; Dionte Rozier, Toledo Start; Royce Kantner, Wapakoneta; .
All-District Football
DIVISION III
First Team
OFFENSE: Ends-Kahl Knapke, Celina, 5-9, 170, sr.; Austin Etzler, Elida, 6-2, 180, jr.; Damond Powell, Toledo Rogers, 6-0, 165, sr; . Lineman-Alex Hey, Bryan, 6-8, 275, sr.; Caden Chapman, Tiffin Columbian, 6-2, 230, sr.; Felix Fowler, Toledo Rogers, 6-7, 325, sr.; Brandon Eldridge, Shelby, 6-3, 290, sr.; Jake Grzymkowski, Oak Harbor, 6-2, 215, sr. Utility-Zach Strine, Shelby, 5-8, 165, sr; . Backs-Devon Sonnenberg, Napoleon, 5-9, 190, sr.; Derrick Golliday, Tiffin Columbian, 5-11, 190, sr.; Jake Scott Oak Harbor, 5-10, 190, sr. Quarterback-Reggie McAdams, Elida, 6-5, 190, jr. Kicker-Jordan Colson, Clyde, 5-9, 170, sr.
DEFENSE: Linemen-Brian Donovan, Celina, 6-0, 240, sr.; Jake Phoillips, Bryan, 6-1, 210, sr.; Trevor Strickland, Clyude, 6-6, 235, sr.; Nick Wagoner, Shelby, 6-2, 265, sr. Linebackers-Nate Walker, Napoleon, 5-8, 168, jr.; Ross Harmon, Elida, 6-0, 240, sr.; Bennett Brown, Clyde, 5-9, 225, soph.; Vince Kurtz, Tiffin Columbian, 6-1, 195, sr.; Denver Burks, Shelby, 6-0, 205, sr. Backs-Kevin Kraft, Elida, 6-0, 170, jr.; Derjuan Gambrell, Toledo Rogers, 6-2, 185, sr.; Jesse Hernandez, Tiffin Columbian, 5-10, 170, sr. Punter-Seth Rosenbauer, Lima Shawnee, 6-5, 230, jr.
Offensive player of the year: Reggie McAdams, Elida, 6-5, 190, jr.
Defensive player of the year: Jesse Hernandez, Tiffin Columbian, 5-10, 170, sr.
Lineman of the year: Caden Chapman, Tiffin Columbian, 6-2, 230, sr.
Coach of the year: Jason Carpenter, Elida.
Second Team
OFFENSE: Ends–Tyler Miller, Wapakoneta, 5-10, 170, jr.; Miles Foos, Bellevue, 6-1, 190, jr.; Mac Wilkerson, Clyde, 6-1. 190, sr. Lineman-Miguel Rodriguez, Bryan ; Nate Sackinger, Elida, 5-9, 260, sr.; Alex Jess, Clyde, 6-2, 225, sr.; Luke Lyden, Bellevue, 6-4, 250, jr.; Carter Mullins, Tiffin Columbian, 6-0, 230, jr. Backs-Colin Blymer, Elida, 5-6, 165, jr.; Richard Hohler, Sandusky Perkins, 5-8, 180, sr.; Will Lance, Shelby, 6-0, 205, jr. Quarterback-Ryan Tittle, Tiffin Columbian, 6-0, 175, sr. Kicker-Nathan Jenkins, Elida.
DEFENSE: Linemen-Brandon Rinehart, Shelby, 6-1, 260, sr.; Alex McAdams, 6-3, 185, sr.; Michael Ebert, Sandusky Perkins, 6-6, 225, sr.; Donntae Franklin, Toledo Rogers, 6-0, 195, sr. Linebackers-Quentin Poling Elida, 6-1, 195, soph.; Trey Runneals, Lima Shawnee, 5-10, 185, jr.; Jack Jacoby, Tiffin Columbian, 6-0, 195, soph.; Brandon Hunt Toledo Rogers, 5-8, 185, sr.; Joey Mallernee, Oak Harbor, 6-2, 180, sr. Backs-Davey Burkett, Oak Harbor, 5-10, 165, sr.; Austin Bentz, Tiffin Columbian, 5-9, 175, sr.; Drew Gerkin, Napoleon, 6-4, 181, sr..
Honorable mention: Drew Gerken, Napoleon; Ross Huber, Napoleon; Derek Hug, Bryan; Brandon Maag, Elida; Kurt Hafeken, Elida; Ryan Bechtel, Lima Shawnee; Hunter Bosch, Lima Shawnee; Thomas Glick, Clyde; Gabe Gilbert, Clyde; Ryan Meyer, Clyde; Zach Yates, Shelby; Dylan Blevins, Shelby; Zach Priesman, Oak Harbor; Josh Warnke, Oak Harbor; Rikki Le, Elida; Tyler Thompson, Elida; Braden Billger, Celina; Jamill Williams, Lima Shawnee; Sam Altenbach, Lima Shawnee; Ian Dukehart, Elida; Mike Bodyke, Bellevue; Daniel Wodd, Tiffin Columbian
DIVISION IV
First Team
OFFENSE: Ends-Max Morrison, Kenton, 6-1, 165, sr.; Andrew Tillman, Kenton, 5-10, 155, Sr.; Jake Hillman, Huron, 5-11, 170, Sr.. Lineman- Matthew McKinley, Kenton, 6-4, 225, sr.; Ross Ellerbrock 6-2, 200, sr.; Joey Bogdon, Huron, 6-2, 270, sr.; Matt Olson, Bellville Clear Fork, 6-1, 230, sr.; Luke Sutter, Genoa, 6-4, 250, sr. Backs- Aaron Smith, Lima Bath, 5-8, 225, jr., Jordan McCune, Bellville Clear Fork, 5-8, 210, sr. Kyle Nutter, Genoa, 5-10, 180, soph.. Quarterback- Maty Mauk, Kenton, 6-2, 185, jr.; . Kicker-Tyler Pickard, Genoa, 5-11, 190, Jr..
DEFENSE: Linemen- Austin Kutzli, Wauseon, 5-7, 167, sr.; Charlie Hinkle, Kenton, 6-2, 265, sr., Logan Slavinski, Bellville Clear Fork, 6-3, 215, sr.; Andrew Hayes, Genoa, 6-0, 230, sr.. Linebackers- Jeff Siefker, Ottawa-Glandorf, 6-0, 280, Sr.; Bobby Handell, Kenton 6-1, 235, sr.; Kyle Matula, Milan Edison, 6-1, 225, Sr.; Seth Dufendock, Genoa, 6-0, 190, sr.. Backs- Derek Truckor, Metamora Evergreen, 5-9, 160, sr.; Adam Hershberger 6-3, 190, sr.; Caleb Doup, Bellville Clear Fork 5-10, 185, sr.; Garret Scott, Genoa, 6-1, 190 sr. Punter- Lucas Pennington, Metamora Evergreen, 6-4, 205, sr.
Offensive player of the year: Maty Mauk, Kenton, 6-2, 185, jr.
Defensive player of the year: Jeff Siefker, Ottawa-Glandorf, 6-0, 180, sr.
Lineman of the year: Andrew Hayes, Genoa, 6-0, 230, sr.
Coach of the year: Dave Carroll, Bellville Clear Fork.
Second Team
OFFENSE: Ends-; Josh Graves, Port Clinton, 5-11, 170, sr.; Derek Allgier, Genoa, 5-11, 180, sr.; Matt Peck, Ottawa-Glandorf, 6-3, 210, sr.. Lineman- Eric Boger, Metamora Evergreen, 6-5, 235, Sr.; Adam Recker, Ottawa-Glandorf, 6-0, 205, sr.; Nate Long, Bellville Clear Fork, 6-0, 225, sr.; Bryan Eyerly 6-2, 280; Matt Keaton, Genoa, 6-4, 250, sr.. Backs- Drew Boatwright, Ontario, 6-0, 185, jr.; Britt Cox, Bucyrus, 5-10, 170, sr., Pernell Conner, Pemberville Eastwood, 5-10, 215, sr.. Quarterback- Nathan Kahle, Ottawa-Glandorf, 6-1, 182, sr., Derek Colston, Port Clinton, 6-2, 180, sr. Kicker- Taylor Depew, Pemberville Eastwood, 5-9, 157, sr..
DEFENSE: Linemen- Isaac Jeffers, Kenton 6-4, 235, jr.; Matt King, Huron, 5-10, 170, sr.; Isaiah Finley, Bellville Clear Fork, 5-10, 200, sr.; Casey Wojciechowski, Genoa, 5-10, 190, sr.. Linebackers-; T.J. Thieken, Metamora Evergreen, 6-3, 190, sr.; Jordan Romick, Huron, 6-0, 205 sr.; Holdan Oyster, Bellville Clear Fork, 5-10, 190, jr.; Zac Bartman, Ontario, 6-0, 195, jr.. Backs-; Corey Clifton, Van Wert, 6-3, 185, sr.; Kyle Schlombohm, Eastwood, 5-11, 152, jr.; Steve Wingo, Port Clinton, 6-2, 165, jr.; Bryce Fackler, 6-4, 210, jr. Punter- Jeff Rutherford, Pemberville Eastwood 6-0, 214 sr.
Honorable mention: Dustin Howell, Kenton; Clint Brunow, Kenton; Rory Kaip, Huron; Brandon Kuhlman, Ottawa-Glandorf; Sean Kelly, Kenton; Drey Gamble, Paulding; Jesse Glass, Paulding; Jesse Finney, Wauseon; Dan Hilton, Metamora Evergreen; Gabe King, Kenton; Cody Comstock, Kenton; Derek Rieman, Ottawa-Glandof; Dylan Ellerbrock, Ottawa-Glandorf; Grant Recker, Ottawa-Glandorf; Craig Rieman, Ottawa-Glandorf; Jack Carter, Paulding; Dylan Welch, Paulding, Drey Gamble, Paulding; Austin Reichert, Van Wert; Brian Bollenbacher, Huron; Troy Delamatre, Huron; Dylan Oswalt, Bellville Clear Fork; Sean Weiss, Bellville Clear Fork; Logan Dernbach, Bellville Clear Fork; Jordan Beans, Bellville Clear Fork; Christian Ross, Bucyrus; Trevon Tucker, Fostoira; Kurt McKee, Millbury Lake; Ian Fleetwood, Tontogany Otsego; Donny Sites, Van Wert; Diego Torres-Moreno, Rossford; Andrew Nicholls, Galion; Cory Hirschy, Van Wert; Tom Leahey, Swanton; Dion Bellamy, Bellville Clear Fork; Dan Painter, Lima Bath; Chad McCray, Galion; Connor Massillo, Van Wert; Trent Seiler, Wauseon; Kaleb Raymond, Upper Sandusky; D.J. Recknagel, Rossford; Terry Hensley, Galion; Andrew McFarland, Rossford; Jack Carter, Paulding; Anthony Arellano, Paulding; Chase Beam, Pemberville Eastwood; Stephen Pastor, Port Clinton; Sean Kelly, Kenton; Nathan Pennington, Millbury Lake.
All-District Football
DIVISION V
First Team
OFFENSE: Ends-Reese Klenke, Coldwater, 6-4, 195, sr.; Cory Siefring, St. Henry, 6-3, 205, sr.; Willy Flanary, Sherwood Fairview; 5-8, 170, sr.; Desmond Sleigh, Archbold, 5-11, 160, sr. Linemen-Austin Tittle, Defiance Tinroa, 5-11, 205, jr.; Anthony Kimbrough, Lima Central Catholic, 6-2, 242, sr.; Jake Fannin, Collins Western Reserve, 6-3, 225, sr.; Josh Almanza, 6-0, 205, sr.; Ben Miller, Archbold, 6-3, 265, sr.; Clint Endicott, Ashland Crestview, 6-2, 285, sr. Backs-Kipp McCann, Defiance Tinora, 6-0, 185, soph.; Zach Bermejo, Northwood, 5-10, 179, sr.; Blake Buckhannon, Collins Western Reserve, 5-10, 185, jr.; Mason Minnich, Ashland Crestview, 5-8, 175, jr. Utility-Bubba Kreig, Lima Central Catholic, 6-0, 155, sr. Quarterback-Garrett Morton, Archbold 6-3, 190, sr. Kicker-Alex Moser, Defiance Tinora, 5-11, 165, sr.
DEFENSE: Linemen- Marcus Moser, Defiance Tinora, 5-10, 240, sr.; Kody Richardson, Delphos Jefferson, 6-3, 210, sr.; Sam Huffman, Lima Central Catholic, 6-1, 155, soph.; Ethan Patrick, Collins Western Reserve, 6-2, 210, sr.; Xavier Dye, Hamler Patrick Henry, 5-10, 190, sr. Linebackers-Garrick Montgomery, Ashland Crestview, 6-0, 185, jr.; Aaron Rammel, Coldwater, 6-0, 195, sr.; Alex Batt, Defiance Tinora, 6-3, 220, sr.; Bryan Hefflinger, Liberty Center, 6-1, 210, jr. Backs-Devin Jones, Castalia Margaretta, 6-3, 195, sr.; Dylan Schwieterman, St. Henry, 5-11, 185, sr.; Landon Drewes, Defiance Tinora, 6-0, 185, sr.; Noah Keefer, Archbold, 5-11, 165, sr. Punter-Tyler O’Connor, Lima Central Catholic, 6-0, 160, jr.
Offensive player of the year: Garrett Morton, Archbold.
Defensive player of the year: Xavier Dye, Hamler Patrick Henry.
Co-Linemen of the year: Marcus Moser, Defiance Tinora; Anthony Kimbrough, Lima Central Catholic.
Coach of the year: Mike Stoll, Collins Westrern Reserve.
Second Team
OFFENSE: Ends-Steven Rahn, Mt. Blanchard Riverdale, 6-2, 185, sr.; Kyle Bergstedt, Hamler Patrick Henry, 5-8, 155, jr.; T.J. Gerken, Archbold, 5-10, 155, jr.; Josh Beverly, Delta, 6-1, 185, sr. Lineman-Gunner Shock, Hicksville, 5-9, 200, jr.; Ethan Gerken, Defiance Tinora, 6-2, 195, sr.; Max Brodbeck, Lima Central Catholic, 6-2, 254, sr.; Jacob Patterson, Findlay Liberty-Benton, 6-1, 230, sr.; John Segura, Northwood, 6-1, 214, soph.; Justin Gibson, N. Robinson Colonel Crawford, 5-10, 250. Backs-Corey Yontz, Castalia Margaretta, 5-10, 195, sr.; Eric Puehler, Delta, 6-1, 200, sr.; Lucas Rosebrook, Hamler Patrick Henry, 5-9, 175, jr.; Brandon Robinson, N. Robinson Colonel Crawford, 5-7, 165, sr. Utility-Darren Johnson, Collins Western Reserve, 6-3, 160, sr. Quarterback-Brady Weber, Mt. Blanchard Riverdale, 6-4, 235, sr.; Jack Waldock, Bloomdale Elmwood, 6-0, 195, sr. Kicker-Aaron Bontrager, Archbold, 5-11, 165, sr.
DEFENSE: Linemen-Jeff Schliesser, Defiance Tinora, 6-3, 180, sr.; Kyle Post, Coldwater, 6-2, 210, sr.; David Gremling, Lima Central Catholic, 6-2, 195, jr.; Jake Carrizales, Hamler Patrick Henry, 6-1, 220, soph.; Hayden Stamm, Archbold, 6-0, 180, jr. Linebackers-Seth Klepper, Hicksville; 6-0, 210, jr.; Jeffrey Timbrock, Sherwood Fairview, 6-0, 190, soph.; Nick Whitmore, Northwood, 6-1, 215, soph.; Clay Giesige, Archbold, 5-11, 175, sr. Backs-Rufus Johnson, Lima Central Catholic, 5-11, 161, sr.; Zac Cramer, Findlay Liberty-Benton, 5-9, 150, sr.; John Romstadt, Northwood, 5-8, 143, sr.; Alex Wilhelm, Hamler Patrick Henry, 5-9, 170, jr. Punter-Kyle Bergman, Coldwater, 6-0, 160, jr.
Honorable mention: Jordan Chapin, Coldwater; Austin Bruns, Coldwater; Hank Bevington, Rockford Parkway; Kyle Stahl, St. Henry; Marshall Gerschutz, Defiance Tinora; Pete Sinn, Haviland Wayne Trace; Gabe Schwaiger, Lima Central Catholic; Jonathan Washington, Lima Central Catholic; Taylor Royster, Lima Central Catholic; Demitrius Williams, Lafayette Allen East; Jordan Vorst, Delphos Jefferson; Ben Moser, Bluffton; Rick Duffman, Mt. Blanchard Riverdale; Seth Davis, Findlay Liberty-Benton; Jed Miller, Findlay Liberty-Benton; Leighton Chambers, Liberty Center; Jeremy Schmitz, Delta; Isaac Rosales, Archbold; Mitchell Schulze, Hamler Patrick Henry; CJ Branham, Ashland Crestview; Joe Whisler, Ashland Crestview; Casey Hout, North Robinson Colonel Crawford; Jarrett Smith, Kansas Lakota; Jay Hannah, Bloomdale Elmwood; Jake Baker, Bloomdale Elmwood; Corey Stump, Lima Central Catholic; Logan Greiner, Kansas Lakota; T.J. Waldock, Bloomdale Elmwood; Grant Weirich, Elmore Woodmore; Jon Steiger, Lima Central Catholic; David Bogart, Northwood; Jason Ford, Rockford Parkway; Jeremy Gillen, Liberty Center; Dylan Horner, Haviland Wayne Trace; Brady Vaught, Findlay Liberty-Benton; Troy Otten, Coldwater; Brock Rieman, Defiance Tinora; Clayton Zaslavsky, Findlay Liberty-Benton; Justin Rohrs, Northwood; Sam Springs, Castalia Margaretta; Zach Picou, N. Robinson Colonel Crawford; Casey Rex, Lafayette Allen East; Mike Prothero, Northwood; Nate Wacek, Bloomdale Elmwood; Tyler Mack, Northwood; Justin Joseph, Liberty Center; Bryan Maldinger, Ashland Crestview; Keagan Hartsock, Montpelier.
All-District Football
DIVISION VI
First Team
OFFENSE: Ends-Taylor Hanes, McComb, 6-1, 175, sr.; Shaile Chamberlain, Antwerp, 6-4, 189, sr.; Greg Schwieterman, Maria Stein marion Local, 6-0, 155, sr.; Alex Weber, Ada, 6-23, 200, sr.; Zach Brumbaugh, Toledon Christian, 6-1, 159, sr.
Linemen-Auston Vogt, Delphos St. John's, 6-4, 270, sr.; Robert Guyton, Ada, 6-3, 270, sr.; Jason Reichert, Maria Stein Marion Local, 6-2, 220, sr.; T.J. Griffith, McComb, 6-1, 195, sr.; Robert Gilliland, Sycamore Mohawk, 6-1, 250, sr.; Trent Rowland, Bucyrus Wynford, 6-1, 210, sr. Utility Back-Derek Mangas, Leipsic, 5-9, 165, sr. Backs-Evan Burgei, Delphos St. John's, 5-11, 180, sr.; Cam Brown, Arlington, 6-0, 205, sr.; Shannon Geren, Edon, 5-8, 180, jr.; Caleb Coil, Sycamore Mohawk, 6-0, 170, sr. Quarterback-Andrew Dee, McComb, 5-11, 195, sr.; Konnor Baker, Ada, 6-3, 190, jr. Place Kicker-Eric Zeims, Toledo Christian, 5-10, 155, sr.
DEFENSE: Linemen-Derek KLaus, Delphos St. John's, 6-2, 205, sr.; Tanner Craig, Ada, 6-0, 210, sr.; Tre Lopez, Leipsic, 5-11, 185, sr.; Jeremy Krill, Monroevlle, 6-3, 235, sr.; Nathan Anese, Sycamore Mohawk, 5-9, 215, sr.; Bryce Collins, New Washington, Buckeye Central. 6-1, 275, jr. Linebackers-Chris Pohlman, Delphos St. John's, 6-3, 240, sr.; Aaron Weyer, Ada, 6-1, 225, sr.; Brandon Arling, Maria Stein Marion Local, 6-0, 190, sr.; Mitchell Gross, Norwalk St. Paul, 6-2, 195, sr.; Jonathon Morter, Sycamore Mohawk, 6-0, 205, jr.; Nate Long, Fremont St. Joseph, 6-0, 190 sr. Backs-Mason Roth, McComb, 5-11, 150, sr.; Troy Stevenson, Pandora-Gilboa, 5-9, 161, sr.; Lucas Kennedy, Lakeside Danbury, 5-11, 185, jr.; Craig Parker, Sycamore Mohawk, 6-0, 155, sr.; Sam Shafer, New Washington Buckeye Central, 6-3, 185, sr. Punter-Ty Jolliff, Ada, 5-11, 180, sr.
Offensive player of the year: Andrew Dee, McComb, 5-11, 185, sr.
Defensive player of the year: Chris Pohlman, Delphos St. John's, 6-3, 240, sr.
Co-Linemen of the year: Robert Gilliland, Sycamore Mohawk, 6-1, 250, sr.; Auston Vogt, Delphos St. John's, 6-4, 270, sr.
Coach of the year: Jason Ratliff, New Washington Buckeye Cenrtal.
Second Team
OFFENSE: Ends-Tyler Fenstermaker, Pandora-Gilboa, 6-0, 162, sr.; Colby Meuleman, Columbus Grove, 6-3, 175, sr.; Logan Sendelbach, Bascom Hopewell-Loudon, 6-3, 155, jr.; Nate Glowaski, Bucyrus Wynford, 6-2, 190, sr.; Brant Reardon, Frfemont St. Joseph, 6-3, 160, sr. Linemen-Travis Baird, Sycamore Mohawk, 5-11, 190, jr.; Joey Grudenhoff, Delphos St. John's, 6-2, 220, sr.; Alex Recker, Delphos St. John's, 6-3, 240, sr.; Spencer Wolfe, Columbus Grove, 6-0, 2325, sr.; Sam Schroeder, Leipsic, 6-0, 215, sr.; Josh Sonnenberg, Edon, 6-1, 225, sr. Utility Back-Auston Hood, New Washington Buckeye Central, 6-0, 180, sr. Backs-Kellen Decker, Ada, 5-10, 170, soph.; Niles Keller, Maria Stein Marion Local, 6-0, 185, sr.; Alex Finney, New Washington Buckeye Central, 5-11, 205, sr.; Zak Bowman, Fremont St. Joseph, 6-0, 185, sr. Quarterback-Nick Rightnowar, Toledo Christian, 6-0, 163, sr.; Zach Chatlain, Bucyrus Wynford, 6-4, 195, jr. Place Kicker-Devin Mangas, Leipsic, 5-11, 153, soph.
DEFENSE: Linemen-Cody Brinkman, Delphos St. John's, 5-10, 186, sr.; Tejay Boes, Pandora-Gilboa, 6-5, 267, sr.; Bryan Walker, McComb, 6-1, 270, sr.; Joey Brown, Edon, 6-3, 203, sr.; Nate Heinlein, Bucyrus Wynford,6-5, 265, sr.; Jeremy Durbin, Fremont St. Joseph, 6-3,2 40, sr. Linebackers-Christopher Beaschler, Asda, 6-0, 185, jr.; Dylan Dancer, Delphos St. John's, 6-1, 195, sr.; Wyatt Herman, Edgerton, 6-0, 205, sr.; Austin Inbody, McComb, 5-7, 150, sr.; Adam Rosendale, Rawson Cory-Rawson, 6-1, 180,s r.; Justin Schutz, Pandora-Gilboa, 6-1, 191, sr. Backs-Ryan Dansel, Delphos St. John's, 5-10, 179, jr.; Kyle Parker, Sycamore Mohawk, 6-0, 10, sr.; Seth Rall, Bucyrus Wynford, 6-2, 190, jr.; Matt Mehalko, Fremont St. Joseph, 6-0, 175, sr. Punter-Jutin Jones, Monroeville, 5-10, 165, sr.
Honorable mention: Jacob Carpenter, West Unity Hilltop; Tyler Johnson, Attica Seneca East; Robert Wolpert, Attica Seneca East; Grant Lochtefeld, Maria Stein Marion Local; Trent Blair, Carey; A.J. Longthorne, Toledo Ottawa Hills; Nathan Stark, Edgerton; David Westmeyer, Toledo Christian; Michael Donaldson, Edon; Brandon Ritzler, Tiffin Calvert; Derek Fry, Tiffin Calvert; Jamie Schafer, Attica Seneca East; Austin Harrison, Bascom Hopewell-Loudon; Graham Miller, Toledo Christian; Adam Smith, Norwalk WSt. Paul; Liam Nadler, Leipsic; Brody Flegel, Edgerton; Jordan Leininger, Delphos St. John's; Jordan Travis, Columbus Grove; Ryan Stower, Monroeville; Tyler Tyree, Bascom Hopewell-Loudon; Tyler Erwin, New Washington Buckeye Central; Mitch Bergman, Maria Stein Marion Local; Thayne Recker, Arlington; Anthony Dodd, Toledo Christian; Isaac Livengood, Norwalk St. Paul; Mike Bossetti, Fremont St. Joseph; Brandon Orians, Carey; Jake Kline, Sycamore Mohawk; Lucas Schank, Attica Seneca East; Cory Long, Monroeville; Nathan Ritzler, Tiffin Calvert; Drew Ashcraft, Van Buren; Aaron Vagedes, Fort Recovery; Adam Kaiser, Minster; Ryan Merscher, Maria Stein Marion Local; Ben Heitkamp, Minster; Chase Paxton, Minster; John Brown, Antwerp; Jacob Adams, Edgerton; Jimmy Radabaugh, Edgerton; Caleb Stark, Edgerton; Ty Bergfeld, Delphos St. John's; Matt Holden, Convoy Crestview; Greg Martin, Columbus Grove; Devin Verhoff, Columbus Grove; Maclain Dyer, Upper Scioto Valley; Trey Williams, Upper Scioto Valley; Colby Salyer, Upper Scioto Valley; Tanner Hunt, Cridersville Perry; Danny Sudlow, McComb; Garrett Schling, Arcadia; Trevor Coleman, Arcadia; Jordan Strock, Carey; Steve Vaughn, Carey; Dustin Massie, Carey; Brian Mohr, Arlington; Cody Glick, Arlington; Logan Eaton, Van Buren; Cody Thacker, Rawson Cory-Rawson; Jake Ellerbrock, Leipsic; Trevor Schroeder, Leipsic; Dillon Kleisch, Vanlue; Jacob Heitmeyer, Leipsic; Logan Price, Dola Hardin Northern; Parker Emahiser, North Baltimore; Jerry Brown, McComb; Trevor Schroeder, Leipsic; Sam Ivan, Toledo Christian; Hunter Stephens, Lakeside Danbury; Skyler Old, Monroeville; Ben Ringenberg, Monroeville; Ben Nielsen, Tiffin Calvert; Bathan Mathias, Tiffin Calvert; Jerad Butler, Bucyrus Wynford; Justin Hermstein, New Washington Buckeye Central; Cal Thompson, Lucas; Russell Robinson, Lucas; Dan McQuillan, Lucas; Kody Green, Crestline; Luke Bruce, Crestline; Jared Walker, Attica Seneca East; Josh Reed, Attica Seneca East; Cody Gibson, Toledo Christian; Quinton Nofziger, West Unity Hilltop
.